Zadzwoń do nas: +48 12 346 58 00
Firma SigmaTEK2018-10-19T13:09:14+00:00

SigmaTEK to firma założona w roku 1993, która obecnie zatrudnia około 180 osób z całego świata na stanowisku inżyniera, matematyka czy programisty. Główna siedziba firmy znajduję się w Cincinnati w USA i tutaj skupia najwięcej pracowników. Sprzedaż i obsługa klienta odbywa się również w Ameryce Środkowej i Południowej, Europie Wschodniej, Rosji, Azji, Australii, Afryce Południowej.

Na obszarze całego świata osiągnięto ponad 18 000 instalacji programu. Oprogramowanie SigmaNEST zwiększa efektywność i rentowność cięcia dla blach, rur, drewna oraz kompozytów. Obsługuje wszystkie popularne systemy cięcia profili – w tym cięcie laserem, plazmą, strumieniem wody, powietrzem, router czy nożem. SigmaTEK zapewnia klientom również niestandardowe rozwiązania wymagające wyższej automatyzacji procesów.

Zarząd firmy SigmaTEK

Ben TerreBlanche w 1993 roku we współpracy ze swoim studentem Pierrem Slabber z Uniwersytetu Witwatersrand założył firmę Sigmatek Systems LLC. Trzy lata później wraz z rodziną przeniósł się z południowej Afryki do Stanów Zjednoczonych, by rozwijać swoje oprogramowanie.

Stworzone przez niego oprogramowanie CAM/CAM wykorzystuje zaawansowane algorytmy, aby zautomatyzować proces zagnieżdżania i zoptymalizować wykorzystanie materiału. Obecnie oprogramowanie SigmaNEST jest powszechnie uznawane za lidera w procesie gniazdowania dla wszystkich głównych maszyn do cięcia profili.

Ben zdobył wyższe wykształcenie z inżynierii mechanicznej w Johannesburgu w RPA. Następnie przez kolejne pięć lat pracował jako inżynier projektu, inżynier produkcji oraz inżynier oprogramowania CAD/CAM. Przed założeniem firmy SigmaTEK, Ben pracował w firmie zajmującej się sprzedażą oprogramowania inżynierskiego. Dzięki tej pracy wraz ze swoim zespołem zdobył doświadczenie niezbędne w firmie SigmaTEK. Obecnie wraz z rodziną mieszka w Cincinnati w USA.

Chris Cooper jest osobą odpowiedzialną za nadzorowanie rozwoju firmy i zasobów w całej Europie oraz części Azji i Afryki. W jego zakres obowiązków wchodzą takie zadania jak pomoc firmom dystrybuującym oprogramowanie na terenie danego kraju i troska o kluczowych partnerów biznesowych. Chris ma ponad 27-letnie doświadczenie w branży, a w SigmaTEK pracuje od 2009 roku.

SigmaTEK: Ben Terreblanche prezes SigmaTEK
SigmaTEK: Chris Cooper