Integracja SigmaNEST z PDM

Jeśli jesteś producentem maszyn, właścicielem warsztatu to prawdopodobnie korzystasz z systemu PDM. Ok, ale co to właściwie jest?

PDM to z angielskiego Product Data Management czyli zarządzanie danymi produktu.  Tego typu oprogramowanie pozwala na zarządzanie i kontrolę plików CAD od ich stworzenia, aż do usunięcia. PDM redukuje błędy ludzkie dzięki rysowaniu CAD, ograniczeniu dostępności plików oraz pomaga w lepszej organizacji plików CAD w firmie. Większość osób nazywa PDM „systemem do przechowywania plików”.  
Często spotykamy się z problemem, kiedy to firma zaimportuje plik montażowy lub DXF do swojego systemu PDM, a potem ma problem z pobraniem tego pliku do swojego systemu CAD/CAM.  Zobaczmy jak ten proces powinien przebiegać.
Każde oprogramowanie do nestingu powinno mieć możliwość bezpośredniego połączenia z systemem PDM. Jeżeli obecne rozwiązanie nie pozwala na automatyzację pomiędzy CAD/CAM i PDM to cały ten proces będzie nieszczelny i stanie się źródłem frustracji twoich pracowników. Jeżeli transfer plików CAD będzie przeprowadzany ręcznie, to nie będą widoczne w systemie co skutkowało będzie chaosem. Istnieją dwa rodzaje systemów PDM: internetowe i stacjonarne. W zależności od rodzaju PDM wdrożenie i integracja z SigmaNEST będzie wyglądać trochę inaczej.
Pierwsza opcja to import części. Twój system do nestingu powinien posiadać połączenie z systemem PDM, a także umożliwiać wyszukiwanie i wybór części, które chcesz zaimportować.
Drugie rozwiązanie nazywane jest automatyzacją opartą na wydaniach (Release Base Automation – RBA). Oznacza to, że w zależności od statusu wydania danej części, części zostaną automatycznie przeniesione do systemu do nestingu. RBA może być droższym rozwiązaniem, ale warto je rozważyć w szczególności przy szybko rozwijającej się produkcji.
Integracja SigmaNEST z PDC

Jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące integracji PDM, skontaktuj się z nami! Chcielibyśmy Państwu pokazać, na ile łatwa jest taka integracja.