Oprogramowanie dla TRUMPF

Firma TRUMPF została założona w 1923 roku jako warsztat mechaniczny i stała się jednym z wiodących na świecie firm w zakresie obrabiarek, laserów i elektroniki dla zastosowań przemysłowych. TRUMPF specjalizuje się w zaawansowanych technologiach, oferuje rozwiązania w dziedzinie obrabiarek, techniki laserowej, elektroniki i elektronarzędzi. W swojej ofercie posiada maszyny do cięcia laserowego, wycinarki do rur, wykrawarki, wycinarki 2D i 3D, maszyny do spawania laserowego a także maszyny dwusystemowe typu kombi oraz prasy krawędziowe. Wszystkie maszyny firmy TRUMPF charakteryzują się precyzją, efektywnością, dokładnością, dużą prędkością oraz jakością wykonywania operacji a także pozwalają wykonywać zadanie o bardzo wysokim stopniu skomplikowania. Aby w pełni wykorzystać możliwości tak zaawansowanych maszyn należy wybrać specjalistyczne ale jednocześnie proste w obsłudze oprogramowanie.

Właściciele maszyn TRUMPF wybierają SigmaNEST, aby pomóc maszynie osiągnąć pełną wydajność produkcyjną. Zaawansowana platforma nestingu SigmaNEST oferuje możliwość optymalizacji wydajności produkcyjnej maszyn TRUMPF w przeciwieństwie do innego oprogramowania do nestingu. W momencie gdy firma staje się użytkownikiem SigmaNEST, korzyści wynikające z optymalizacji są tak znaczące, że kolejne kosztowne maszyny są natychmiast integrowane z naszym systemem. Pozwala to na natychmiastowe generowanie znaczącego zwrotu z inwestycji, z którego to możemy dalej rozwijać swój park maszynowy np. o urządzenia Trumpf. W SigmaTEK nasi inżynierowie tworzą oprogramowanie dla TRUMPF, które optymalizuje specyficzne funkcje tych maszyn wykorzystując idealnie dopasowane algorytmy.

Tysiące maszyn TRUMPF na całym świecie obsługiwanych jest wyłącznie przy pomocy SigmaNEST. Aby poprawić wydajność na maszynach TRUMPF, SigmaTEK opracował dziesiątki funkcji mających zastosowanie w cięciu laserowym, wykrawaniu, integracji z systemami ERP/SimTrans, imporcie plików 2D/3D oraz automatyzacji.

SigmaNEST dla TRUMPF

SigmaNEST wraz z unikalnymi możliwościami systemu cięcia TRUMATIC tworzą idealne połączenie. Nasza platforma nestingu umożliwia pełną automatyzację, dzięki czemu możesz produkować swoje części szybciej, łatwiej i wydajniej.

Kluczowe korzyści dla Trumpf obejmują:

  • Automatyczne zarządzanie technologią cięcia: cięcie pulsacyjne/ciągłe, automatyczna regulacja mocy, prędkości, wysokości cięcia, typu oraz ciśnienia gazu;

  • Przebijanie wstępne, przebijanie „w locie”, możliwość redukcji przebić, a także opcję precyzyjnego, szybkiego czy normalnego przebijania;

  • Oszczędność materiału i czasu dzięki zastosowaniu cięcia z mostkami, cięcia łańcuchowego i cięcia na wspólną linię;

  • Mikrospawy

  • Automatyczny dobór jakości cięcia dzięki technologii AQC (Appropriate Quality Cutting);

  • Automatyczna repozycja oraz automatyczny rozładunek części dla cięcia na arkuszach przekraczających zakres roboczy maszyny;

  • Możliwość doboru różnych strategii odparowywania folii ochronnej;

  • Ramping naroży.

Aby uzyskać więcej informacji na temat zalet z wdrożenia SigmaNEST – oprogramowania dla TRUMPF, skontaktuj się z nami już dziś.