Silnik rozkładu HD SuperNEST w SigmaNEST – najlepszy na rynku automatyczny nesting

Tworzenie perfekcyjnych rozkładów bywa nie lada wyzwaniem dla firm zajmujących się cięciem przemysłowym i usługowym. Odpowiedni nesting na maszyny CNC pozwala nie tylko zaoszczędzić materiał, ale także znacznie zwiększyć wydajność pracowników. Warto więc inwestować w optymalizację codziennych działań związanych z cięciem, a rozwiązaniem gwarantującym najlepsze automatyczne rozkłady jest SigmaNEST z dodatkowym silnikiem nestingu HD SuperNEST. Dzięki podstawowym algorytmom rozkładu w SigmaNEST, użytkownik może zaoszczędzić nawet do 10% materiału, a z modułem HD SuperNEST zyskuje jeszcze dodatkowe 6% uzysku. 

Silnik rozkładu HD SuperNEST – najlepszy na rynku automatyczny nesting

1. NESTING RĘCZNY – POZORNA OSZCZĘDNOŚĆ CZASU

Wiele firm funkcjonujących na rynku nie korzysta z automatycznych rozkładów z obawy, że wdrożenie systemu optymalizującego nesting będzie skomplikowane i czasochłonne. Opór ze strony pracowników produkcji i strach przed technologicznymi nowościami powoduje, że przedsiębiorstwa latami rozkładają detale ręcznie. Właściciele często nie są świadomi, że pracując w ten sposób, marnują potencjał technologów, którzy dzięki automatyzacji i wsparciu sztucznej inteligencji z HD SuperNEST mogliby skupić się na bardziej dochodowych zadaniach.

2. JAK DZIAŁA ALGORYTM ROZKŁADU HD SUPERNEST

Najlepszy automatyczny nesting - HD SuperNEST

HD SuperNEST optymalizuje nesting w trakcie zdefiniowanego przez technologa czasu. Pracownik z działu przygotowania produkcji ustala w SigmaNEST, że na rozkład chciałby przeznaczyć np. 60 sekund i w ich trakcie silnik nestingu szuka najlepszej opcji ułożenia detali. Co ciekawe, system uczy się i doskonali w trakcie analizy. Oznacza to, że po pierwszej 60 sek. kolejce poświęconej na optymalizację nestingu, następuje kolejna próba ulepszenia (licznik się zeruje). Proces ten, jest powtarzany do momentu, aż silnik nie znajdzie lepszego rozmieszczenia w ramach zdefiniowanego przedziału czasu – wtedy system kończy analizę i prezentuje najlepszy z opracowanych układów. Należy podkreślić, że to technolog decyduje jak długo będzie pracować HD SuperNEST – definiowanie czasu na optymalizację rozkładów daje kontrolę nad produkcją. Moduł HD SuperNEST umożliwia także ręczne zatrzymanie rozkładu – opcja ta, jest szczególnie cenna w przypadku kompozytowych i drogich materiałów, gdzie uzysk jest priorytetem. 

Moduł HD SuperNEST gwarantuje personalizację ustawień nestingu, np. takich jak ważność części, sprawdzanie wejść, różne wartości marginesów dla arkusza. Dzięki temu, użytkownik może wybrać indywidualną metodę pracy, która jest najlepiej dopasowana do konkretnego zlecenia. 

Kupując nowy pakiet PowerPack Premium, otrzymasz silnik do nestingu HD SuperNEST na czas aktywności zakupionej licencji. HD SuperNEST obsługuje opcje: „Użyj najlepszego arkusza” i moduł ciągłego nestingu.

3. PROSTE FUNKCJE DOSTĘPNE W SIGMANEST POZWALAJĄ ZAOSZCZĘDZIĆ PIENIĄDZE I CZAS:

  • najwyższa wydajność przy minimalnych stratach,

  • mniejsze zużycie materiału – obniżenie kosztów produkcji części,

  • nesting „części w części” – zmniejsza koszt wycięcia pojedynczej części,

  • rozkład na pozostałościach, który redukuje konieczność wykorzystania nowych arkuszy,

  • strategie nestingu dla skomplikowanych maszyn: rozkład wokół zacisków, repozycjonowanie, cięcie z ukosowaniem i obsługę maszyn multiprocesowych.