Recepta na 2019: Automatyzacja procesów produkcyjnych, integracja, dominacja
Aby odnieść sukces w 2019, zacznij od automatyzacji procesów produkcyjnych, która zwiększy produktywność i zyski twojej firmie. Optymalizacja produkcji polega na zwiększaniu wydajności i zmniejszeniu ilości odpadów bez utraty jakości produkcji oraz jej ilości. W tym przypadku warto wziąć też pod uwagę siłę roboczą, która powinna śledzić wszystkie niezbędne procesy na przedsiębiorstwie oraz zapobiegać nieprzewidywanym przestojom. Niezbędnym narzędziem automatyzacji procesów produkcyjnych jest odpowiednie oprogramowanie.
I. Automatyzacja procesów produkcyjnych
Wybierając program do optymalizacji cięcia i nestingu SigmaNEST zyskujesz następujące funkcje, które pozytywnie wpłyną na automatyzację procesów produkcyjnych:
II. Integracja
Na jakie połączenia warto zwrócić uwagę? Zacznij od integracji oprogramowania z magazynem. Kontrola stanów magazynowych ma pozytywny wpływ na funkcjonowanie całego przedsiębiorstwa, zmniejszając zapasy możesz uwolnić zamrożone dotychczas pieniądze. Eliminując złom (nieefektywnie wycięty ażur) to kolejny zysk dla Twojej firmy.
A może, chcesz wygrywać szybkością obsługi klientów, i potrzebujesz utrzymywać odpowiedni zapas stali? Każdy powód jest dobry, aby twoje przedsiębiorstwo przyniosło Ci większe zyski zaraz po wdrożeniu integracji!
Kolejno, sprawdź integrację swoich programów. Jeśli nie masz połączenia pomiędzy funkcjonującymi systemami tracisz sporo czasu ale i pieniędzy. Wybierz więc narzędzie, które zepnie całą firmę w jeden ekosystem, a twoja praca stanie się jeszcze bardziej efektywna.
III. Dominacja
Konstruktor i programista mogą zdecydować o pominięciu ukosowania pewnych krawędzi w procesie cięcia automatycznego, zamiast tego planując ich dodatkową obróbkę (cięcie ręczne lub szlifowanie). Zabieg ten spowoduje jednak wydłużenie procesu produkcji, a tym samym podniesie jej koszt. Korzystając z zalet programowania w SigmaNEST możemy wyeliminować zbędne operacje, oszczędzić czas oraz uzyskać wysoką jakoś ciętych krawędzi.
Większość głównych systemów CAD obsługuje różne wersje tych samych części w wielu konfiguracjach bądź rewizjach. Jest to o tyle istotne, że nie wiedząc w jakim procesie zostanie wykonana część, do produkcji może być potrzebny zarówno wariant z nałożonym ukosowaniem, jak i bez. SigmaNEST pozwala na tworzenie rewizji części, dzięki czemu w łatwy sposób można usprawnić przepływ produkcji i sposób przechowywania danych.