SigmaNEST – system CAD/CAM do zarządzania produkcją

 

Branża stalowa potrzebuje skutecznych rozwiązań cyfrowych, a firmy, które  w pełni wykorzystają potencjał nowoczesnego oprogramowania zapewnią sobie wzrost przychodów i wyraźną redukcję kosztów własnych – wynika z badania przeprowadzonego przez firmę doradczą McKinsey. Szansą na zapewnienie sobie przewagi nad konkurencją może być wdrożenie systemu SigmaNEST.

 

Jednym z największych wyzwań stojących przed zakładami branży stalowej jest zarządzanie stanami magazynowymi i zapewnienie ciągłości procesów produkcyjnych. Zadanie to spełniają systemy ERP, dostarczające firmom podstawowych informacji na temat dostępnych zasobów i przebiegu realizacji projektów. Znacznie większą kontrolę nad produkcją można jednak uzyskać dzięki integracji systemu ERP z oprogramowaniem CAD/CAM.

SigmaNEST – kontrola magazynu, nesting i śledzenie produkcji

 

Program SigmaNEST pozwala na import części zapisanych w bazie i umożliwia ich sortowanie wg. zadań, rodzaju materiału czy typu maszyny tnącej. Wielką zaletą połączenia systemu ERP z rozwiązaniami CAD/CAM jest także możliwość optymalizacji zużycia materiału. Dzięki funkcji nestingu SigmaNEST potrafi inteligentnie rozkładać obrabiane elementy, zapewniając maksymalne wykorzystanie arkuszy i redukując ilość odpadów.

Korzystając z SigmaNEST firmy mogą kontrolować cały proces produkcyjny i precyzyjnie szacować czas przeznaczony na realizację zleceń. Wszystko odbywa się w sposób w pełni zautomatyzowany i ogranicza ręczną pracę użytkownika. Poszczególne moduły SigmaNEST działają bowiem w oparciu o wspólną bazę danych i bardzo łatwo się ze sobą komunikują.

Nesting w pakiecie Powerpack programu SigmaNEST

„Oprogramowanie SigmaNEST może być wykorzystywane zarówno przez małe, rodzinne warsztaty, jak i duże zakłady przemysłowe” – powiedział Krzysztof Piwowarczyk, Starszy Konsultant Techniczny w firmie STIGO. „Podejmując współpracę z nowym klientem, już na samym początku staramy się zrozumieć jego potrzeby, sposób działania i skalę działalności. Mniejsze firmy mogą nie potrzebować wszystkich funkcji SigmaNEST i wystarczy im popularny pakiet Companion. Dużym zakładom produkcyjnym polecamy natomiast zaawansowane i bardziej funkcjonalne pakiety Techno lub Powerpack” – dodał Krzysztof Piwowarczyk.

Kontrola produkcji w czasie rzeczywistym

 

Program SigmaNEST, w połączeniu z aplikacją do planowania produkcji Load Manager, pozwala na bieżąco kontrolować przebieg wszystkich procesów w hali produkcyjnej. Umożliwia śledzenie działań prowadzonych na dowolnym stanowisku roboczym, niezależnie od tego, czy chodzi o cięcie, gięcie, spawanie czy malowanie. Szybki dostęp do danych daje możliwość błyskawicznego reagowania na potrzeby klientów i realizacji najpilniejszych zleceń.

 

Aplikacja do planowania produkcji Load Manager

„Integracja systemu ERP z programem SigmaNEST gwarantuje, że najważniejsze informacje są zawsze dostępne dla użytkownika. Po wdrożeniu takiego rozwiązania firmy często nie wyobrażają sobie powrotu do metod stosowanych wcześniej: planowania na papierze lub utrzymywania armii ludzi zajmujących się planowaniem i zarządzaniem produkcją. SigmaNEST wszystkie te zadania wykonuje za nich automatycznie” – podsumowuje Krzysztof Piwowarczyk.