TECHNOLOGIE: Wykrawanie Blach

Usprawnij proces wykrawania blach w swojej firmie!

Jak wskazuje sama nazwa, wykrawanie to proces technologiczny, który polega na wycinaniu – najczęściej z blachy określonego kształtu. Proces ten jest realizowany pomiędzy matrycą a wykrojnikiem zwanym też stemplem. Oczywiście nie stosuje się w tym wypadku żadnych ręcznych nożyczek czy maszyn, a specjalne prasy wyposażone w wykrojniki, które z dużą siłą naciskania na blachę, wykrawają elementy w niezbędnych dla nas wymiarach przez specjalistyczne oprogramowanie. Dobór narzędzi stosowanych w tej obróbce ma ogromne znaczenie, ponieważ ich błędne dostosowanie lub nieprawidłowe wykonanie może mieć bardzo negatywne skutki dla produkcji oraz być przyczyną poważnej awarii prasy. Proces ten posiada dużą wydajność i jest bardzo rozbudowany w przemyśle.

W ciągu ostatnich 5 lat, technologia wykrawania bardzo się rozwinęła. Rozkwit ten z uwagą obserwuje zespół SigmaTEK, stale rozbudowując oprogramowanie SigmaNEST, które pozwala na maksymalną wydajność procesu wykrawania. Adaptowanie systemu do aktualnych trendów jest bardzo istotne. W SigmaNEST wykorzystywana jest sztuczna inteligencja, która automatyzuje najważniejsze dla tej technologii obszary takie jak narzędzie do toczenia czy rodzinne grupy części, jednocześnie optymalizując sekwencje narzędzia i zmniejszając interwencję programisty.

Oprogramowanie na wykrawarki SigmaNEST wykorzystując algorytmy optymalizacji kodu .NC pozwala na osiągnięcie maksymalnej efektywności przy redukcji zużycia narzędzi. Nasze oprogramowanie do wykrawania blach obejmuje m.in. funkcję „lights out operations”, które obsługuje automatyczne zrobotyzowane sortowanie części i układanie ich w stosy, a także pozwala uruchomić nesting/rozkład/przebicia przez całą noc oraz uruchamiać zaawansowane systemy do obsługi materiałów.

TECHNOLOGIE Wykrawanie Blach

Jeden z klientów SigmaTEK – firma z branży motoryzacyjnej,  początkowo wykorzystywała  nesting SigmaNEST tylko na wykrawarki. Obecnie większa rolę odgrywa dla niej skrócenie cyklu cięcia oraz kontrola kosztów. Nasze oprogramowanie pozwoliło przedsiębiorstwu zwiększyć produktywność skracając czas nestingu. Dziś, firma znacząco się rozwinęła, a SigmaNEST wspiera w tej firmie już nie tylko wykrawanie blach ale również lasery, wypalarki plazmowe oraz prasy krawędziowe. Jeśli planujesz równie dynamiczny rozwój swojej firmy zainwestuj w oprogramowanie, które jest elastyczne i może obsłużyć wszystkie maszyny produkcyjne niezależnie od ich typu lub marki.

 

Niektóre z podstawowych cech oprogramowania SigmaNEST pozwalającego na wykrawanie blach to:

  • Precyzyjne i innowacyjne funkcje dla obróbki ręcznej;

  • Szybkie i łatwe w obsłudze automatyczne przebicie;

  • Zwalnianie narzędzi;

  • Bazę narzędziową;

  • Rozpoznawanie zacisków;

  • Wybijanie na wspólną linię.

Do tych bardziej zaawansowanych funkcji SigmaNEST poprawiające wykrawanie blach należą:

  • Wykrawanie z zakładkami;

  • Obróbkę mechaniczną w czasie rzeczywistym dla nowego zestawu narzędzi;

  • Skrócenie czasu ustawiania i wykrawania na wspólną linię za pomocą mikro-złączeń i zakładek.

SigmaNEST oferuje automatyczny nesting i programowanie maszyn z niestandardowymi funkcjami. Sprawdź liczne opcje oprogramowania do wykrawania blach, które spełniają wymagania każdego producenta. Zobacz pełną listę funkcji pakietów do wykrawania Punch Basic, Puch Combo, Punch PowerPack, Punch Techno. SigmaNEST cały czas zapamiętuje ulubione kombinacje narzędzi użytkownika dzięki funkcji „Utwórz wzór narzędzia”. Aby zapoznać się ze wszystkimi opcjami oprogramowania  SigmaNEST skontaktuj się z Nami!