USER DAY 2016: Relacja!

Piąta edycja User Day zakończyła się sukcesem! Największą miarą udanego spotkania są opinie naszych zadowolonych gości. Spotkanie odbyło się w dniach 19-20 maja w Kroczycach. Wszystkim gościom i partnerom serdecznie dziękujemy za aktywny udział w spotkaniu! Zapraszamy do lektury relacji z naszego wydarzenia.

User Day 2016 relacja

O programie czyli stawiamy na oprogramowanie!

W tym roku zgodnie z sugestiami naszych ubiegłorocznych gości postawiliśmy na prezentację oprogramowania z oferty Stigo. Dzień rozpoczęliśmy dużym blokiem dotyczącym programu SigmaNEST. Z pewnością wiele osób było zaskoczonych wielkością zespołu SigmaNEST, który w przeciągu ostatniego roku znacznie się powiększył. Grzegorz Markocki (Kierownik działu technicznego SigmaNEST) i Łukasz Rajda (Konsultant techniczny SigmaNEST) zasypali nas nowinkami jakie pojawią się w najnowszej wersji SigmaNEST X1. Kwestie, które między innymi poruszyli to wydajność rozkładu ręcznego (zderzak), poprawa wydajności nestingu HD-TSPlus, zmienne w nazwie zadania, zapisywanie obrazu części, Curvy Rapids™  (pozycjonowanie po łuku), ulepszony filtr geometrii, dodatkowe opcje w magazynie arkuszy, tworzenie szablonu obróbki (wykrawanie) oraz naprawa geometrii. Arkadiusz Marzec (Konsultant techniczny SigmaNEST) zaprezentował program SigmaBEND/AP, który wspomaga proces gięcia.

Kolejne prezentacje dotyczyły zarządzania w przedsiębiorstwach. Program Plan-de-CAMpagne omówili Filip Najman oraz Adrian Bylica (konsultanci techniczni PDC). W swoich wystąpieniach zwrócili uwagę na nowe funkcjonalności jakie pojawiły się w programie. Ponadto omówili autorskie skrypty, które na co dzień ułatwiają pracę z ERP’em w wielu firmach, a są one dostarczane tylko przez STIGO. Ciekawostką dla naszych gości była prezentacja programu APM do zarządzania narzędziami w procesie produkcyjnym, którą poprowadził Jacek Juras (Dyrektor techniczny STIGO). Już niebawem zasypiemy Państwa informacjami o tym programie.

W tym roku nie zabrakło też prezentacji dotyczącej maszyn. Możliwości plazmy oraz modernizacji przecinarek plazmowych przedstawił Bartosz Łęcki (Inżynier sprzedaży Hypertherm). Ostatnią prezentacją Stigo wygłosił Wojciech Gibała a dotyczyła on programu StruM.I.S. Przedstawił on nie tylko podstawowe funkcjonalności tego systemu do zarządzania konstrukcjami stalowymi ale też najnowsze aktualizacje jakie wystepują w StruM.IS. v 10.

W tym roku wśród prelegentów pojawiły się osoby ściśle związane z finansowaniem Państwa projektów. Agnieszka Rożek reprezentująca firmę PRO INNOWACJA przedstawiła możliwości dofinansowania przedsięwzięć dla firm ze środków UE. Część „finansową” uzupełnił Aleksander Gumiński z Raiffeisen Leasing Polska. Opowiedział o leasingach, pożyczkach i finansowaniu ze wsparciem UE. Blok dotyczący alternatywnych źródeł finansowania okazał się strzałem w dziesiątkę.

Listę naszych partnerów uzupełniły jeszcze dwie firmy. Clean Air Factory – producent urządzeń do filtracji pyłów przemysłowych („Czyste powietrze masz gratis”) oraz firma PROSTER. Artur Wnęk z firmy Proster przygotował prezentację o zwiększaniu efektywności w firmie. Zaprezentował zalety elektrotechniki i automatyki przemysłowej oraz szeroką gamę produktów i usług jakie świadczy Proster. Optymalizacja procesu produkcyjnego świetnie wpisała się w oczekiwania naszych klientów. Nie inaczej było w przypadku firmy Clean Air Factory, która na swym stoisku dzieliła się wiedzą dotyczącą najlepszych rozwiązań do filtracji pyłów.

Nie samą wiedzą User Day stoi!

Na naszych gości tradycyjnie czekał atrakcyjny program  na czwartkowe popołudnie. W tym roku zaprosiliśmy uczestników do wspólnej rozgrywki w paintballa, która cieszyła się dużym zainteresowaniem. W kuluarowych rozmowach otrzymaliśmy dużo trafnych uwag co do integracji naszej branży, które z pewnością wdrożymy w przyszłym roku. Wieczorem oprócz wspólnego grillowania, mieliśmy okazję do rywalizowania przy stołach mini kasyna. Do wygrania były 3 puchary, które dla zwycięzców stały się cenną pamiątką tego wieczoru.

Opinie gości…

Podczas konferencji nasi goście mogli wypełnić ankietę dotyczącą piątej edycji UD. Wszystkie (43) uważnie przeczytaliśmy i już wyciągnęliśmy wnioski na przyszły rok! Czego się dowiedzieliśmy? Nasi goście byli bardzo zadowoleni ze sprawnej organizacji oraz rzeczowego i miłego usposobienia przedstawicieli naszej firmy. 41 osób zgodnie przyznało, że konferencja wzbogaciła ich wiedzę. Co do prezentacji największym powodzeniem cieszyły się te dotyczące oprogramowania SigmaNEST oraz cięcia plazmą. Najbardziej raduje nas informacja, że 100% osób zapytanych o to czy planują swój udział w User Day 2017 zgodnie odpowiedziało, że tak!

Najmocniejsze strony spotkania zdaniem naszych gości:

„Profesjonalna organizacja spotkania”

„Rzeczowe i bardzo konkretne informacje dotyczące przedstawionych zagadnień”

„Wysoki poziom merytoryczny technicznych prezentacji”

„Fachowość prelegentów”

„Różnorodność prowadzonych prezentacji”

„Możliwość osobistych spotkań podczas konsultacji”

„Bezpośredni kontakt z konsultantami, możliwość nawiązania nowych kontaktów”

„Przedstawienie nowości w nowej wersji SigmaNEST”

„Omówienie Plan-de-CAMpagne oraz zarządzania narzędziami”

„Drugie życie plazmy – poznanie nowych zagadnień”

„Dobrze przygotowani prelegenci. Sprawnie i rzeczowo przygotowane prezentacje”

„Organizacja, życzliwość i serdeczność organizatorów z firmy Stigo”