Organizacja hali produkcyjnej: dlaczego warto się za to zabrać?

Jak zorganizowana jest Twoja hala produkcyjna? Ile czasu zajmuje Ci znalezienie potrzebnych zasobów? Czy wszystko ma swoje miejsce, a pracownicy wiedzą jak wygląda schemat produkcji? Organizacja hali produkcyjnej jest jednym z największych wyzwań dla producentów, a niezorganizowany magazyn znacząco wpływa na wydajność Twojej firmy.

Dobrze przemyślany plan produkcji prowadzi do zwiększenia produktywności, daje czas na wykonanie dodatkowych zleceń, a w rezultacie generuje wyższe zyski. Zobacz co możesz zyskać dzięki odpowiedniej organizacji!

  1. Przyspiesz realizację zleceń
Jeśli pracownik może szybko i dokładnie określić położenie arkusza, niezależnie czy jest to arkusz nowy czy resztki, oznacza to szybszą realizację zamówienia.  Stwórz system, w którym można zlokalizować dowolne zasoby bez konieczności przekopywania się przez stosy materiału lub wędrowania po korytarzach.
  1. Zmniejsz liczbę urazów podczas pracy
Bezpieczeństwo i dobre samopoczucie pracowników powinno być zawsze na pierwszym miejscu. Dobrze zorganizowana hala produkcyjna zmniejsza zamieszanie i eliminuje niebezpieczne sytuacje podczas pracy. Warto zadbać aby pracownicy znali odpowiednie miejsca do przechowywania materiałów,  oraz mieli dostępne informacje na temat niezbędnego do pobrania sprzętu (wózek widłowy, paletowy itp.), który pomoże im bezpiecznie wykonać ich zadania.
Organizacja hali produkcyjnej: dlaczego warto się za to zabrać?
  1. Zwiększ produkcję
Znalezienie odpowiedniego materiału może zająć Twojemu pracownikowi (uśredniając) godzinę albo 10 minut. Rachunek jest prosty: gdy pracownik wie, gdzie dokładnie jest potrzebny materiał, już o 50 minut skraca realizację zamówienia. To 50 minut, które można wykorzystać do zaplanowania kolejnej pracy, stworzenia nowej oferty lub, w razie potrzeby, poświęcenia więcej czasu na kontrolę jakości.
  1. Odkryj nowe możliwości
Zorganizowana hala produkcyjna może prowadzić do usprawnienia innych operacji w firmie. „Dziury” w procesie produkcji stają się bardziej widoczne co ułatwia ulepszanie i/lub dostosowanie innych obszarów produkcji takich jak wycena, wprowadzanie zamówień, wysyłka itp. Dodatkowo mogą pojawić się inne możliwości zwiększenia przepustowości takie jak lepsza kontrola oprogramowania, integracja biznesowa czy lepsza komunikacja. Po uporządkowaniu hali produkcyjnej warto przyjrzeć się na nowo planom.
  1. Lepsza jakość = świetna reputacja
Dobra organizacja hali produkcyjnej znajduje odzwierciedlenie w jakości Twoich produktów. Mniej zmarnowanego czasu oznacza więcej czasu poświęconego na prawidłowe wykonanie zamówienia za pierwszym razem. Z pewnością, Twoi klienci zauważą różnicę w gotowym produkcie i docenią termin dostawy. Produkt wysokiej jakości i szybka dostawa zachęcą stałych klientów do pozytywnych rekomendacji…
Nie pozwól aby niezorganizowana hala produkcyjna blokowała rozwój Twojej firmy. Skontaktuj się z Nami i dowiedz się jak możemy Ci pomóc w lepszej organizacji hali produkcyjnej.

Chcesz dowiedzieć się więcej o nowej wersji SigmaNEST 20? Kliknij tutaj!
Chcesz dowiedzieć więcej o oprogramowaniu do zarządzania produkcją SigmaMRP? Kliknij tutaj!